Αναζήτηση αυτού του ιστολογίου

Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2012

Παίδες : Πλατανιάς-Ιωνία 2-1

Με το "ένα πόδι" στον τελικό του Κυπέλλου Παίδων είναι ο Πλατανιάς μετά την νίκη του επί της Ιωνίας στον Πλατανιά με σκορ 2-1 και πρωταγωνιστή του αγώνα τον Μαρκοδούνα.
Παρότι η Ιωνία είχε μπει πολύ δυνατά στο ματς, ο Πλατανιάς ήταν αυτός που έκανε την πρώτη τελική φάση με τον Παπαδάκη να στέλνει την μπάλα άουτ από τα 2 μέτρα. Όμως 4 λεπτά αργότερα  η Ιωνία πήρε προβάδισμα με ένα πανέμορφο ψηλοκρεμαστό σουτ του Λαφαζάνη. Ο Πλατανιάς δεν το έβαλε κάτω και με ένα μακρινό σουτ του Μαρκοδούνα έκανε το 1-1 στην εκπνοή του α' μέρους. Στα μέσα του β' ημιχρόνου όμως ο Πλατανιάς έκανε και το 2-1 με σκόρερ αυτήν την φορά τον Σαράντο μετά από "χορό" του Μαρκοδούνα μέσα στην περιοχή της Ιωνίας , αφού τους χόρεψε κυριολεκτικά.

Να σημειωθεί ότι και τα 3 γκολ του αγώνα αφιερώθηκαν στον αδικοχαμένο Ζαχαρία Καραντωνάκη. Αλλά εκτός αυτού, πριν την έναρξη του αγώνα έγινε μια τελετή προς τιμήν του, δίνοντας όλοι οι παίκτες από ένα τριαντάφυλλο και φιλώντας την εικόνα του.